Категорії
Новини

На новому етапі розвитку

Цей творчий колектив знаний і в той же час незнаний глядацькою аудиторією. Всі роки своєї творчої діяльності ці митці ідентифікували себе як «частина української культури», а не «українського шоу-бізнесу». Але будь-яка творчість вимагає публічності й визнання.

Як тільки не називали критики і поціновувачі пісні цей колектив: «Grand Show Duet», «легенда української пісні», «популяризатори українського в Україні», «провідні виконавці лемківської пісні в світі», «представники жанрового стилю української інтелектуальної пісні», «ті, хто творить етнофолк кросовер»…

І це все про них, заслужених артистів України Ярослава і Валентину Теплих, дует «Червоне та Чорне». Як правда і те, що стабільних «грандових» професійних пісенних дуетів, тим паче родинних, на українській сцені не так і багато.

Їхні пісенні програми всі роки популяризували українську народну та авторську пісню як в Україні, так і за кордоном. Десятки років вони у фольклорно-етнографічних експедиціях записували автентичні зразки усної народної творчості: прислів’я, пісні, співанки і т.д. унікального українського субетносу – лемків-русинів, які зазнали біди і горя в середині ХХ століття. За роки їхньої діяльності з їх подання, лемківські пісні отримали більшу публічність і почали лунати у виконанні як відомих, так і початкуючих, співаків на різноманітних фестивалях, конкурсах, телевізійних шоу-проектах «Голос», «Х-фактор» та ін..
Дует працює в модному зараз у світі стилі, який називають етнофолк кросовер. Кросовер – це окреслення напрямку, що є поєднанням двох або кількох інших. Тобто, виконуються автентичні народні пісні, аранжовані в різних стилях музики: джаз, рок, поп, R & В, так і в оригіналі, як просту сільську музику, під яку із задоволенням веселяться люди на різних святкуваннях, особливо весіллях.

Дует «Червоне та Чорне» є хедлайнерами багатьох пісенних фестивалів як в Україні, так і в світі.
Пісні їхніх концертних програм належать до жанрової стилістики української інтелектуальної пісні. І тому Ярослав і Валентина ТЕПЛІ вважають і впевнені в тому, що їхні концерти відвідує інтелектуальна публіка.

Пропонована нова авторська концертна програма має назву «НА КРИЛАХ ДОЛІ». Це своєрідний пісенний політ етапами людського життя, від народження до зрілості. Це пісні про людське життя в різних його проявах, про кохання, про філософське відношення до життя, жартівливі і сумні, пісні, подаровані для виконання друзями і власні. Під час концерту виконавці демонструють не тільки унікальні пісні, а й унікальний одяг і нашийні прикраси, що є репліками з оригіналів кінця 19 – початку 20 століття.